A legjobb hely a fejlődésre

Nemrégiben az egyik általános iskolai barátnőmmel beszélgettünk a gyerekkorunkról. Ő hamarosan anyai örömök elé néz, és így érhető módon többet gondol a saját gyerekkorára, akár arról van szó, hogy akkoriban mennyire más idők voltak sok szempontból, akár arról, hogy neki milyen érzés volt gyereknek lenni. Ha egyébként ő jut eszembe, akkor érdekes módon egyszerre látom a gyermeki énjét, megjelenését, és közben a kamaszt is… De a valóságban itt van előttem egy velem egyidős, felnőtt nő, akivel valahogy végigkísértük egymás életének fontos pillanatait.

Érdekes rajta látni egyébként, hogy már most mennyire a gyermeke körül forognak a gondolatai. Biztos vagyok benne, hogy nagyon jó és gondos anyuka lesz, és hiába nem vagyok (még) anya, meg tudom érteni, el tudom képzelni, milyen az a feltétlen szeretet és féltés, amit egy anya érez a gyermeke iránt. Éppen ezért jutott eszembe a beszélgetés után a Mosolykulcs Központ Budapesten, ugyanis itt sok remek szolgáltatást kínálnak a már egészen pici gyermekek, vagy épp a nagyobbacskák (és féltő szüleik) számára is. Megannyi módon fejlesztik itt a kicsiket a szakemberek. Ott van például az iskola előkészítő képzés, ami sokak számára lehet hasznos, ugyanis amióta szigorodtak az iskolaérettséghez köthető szabályok, előírások, bizonyára sok családnak jelent kihívást az ehhez való alkalmazkodás.

Egyébként a Mosolykulcsról egy kedves, szintén gyermekes barátnőmtől hallottam, akinek a kislánya több hónapon át járt az előkészítőre, és nagyon sokat segített neki az elmesélés alapján a dolog. A mosolykulcs.hu oldalon egyébként bőven tudtok tájékozódni a számos szolgáltatással kapcsolatban, én ezeket most hely és idő hiányában meg sem próbálom mind felsorolni.

Ugyanakkor szeretném elmondani, hogy segítő foglalkozásúként nagyon üdvözlöm, hogy egyre több ilyen kezdeményezéssel találkozni, és sokkal jobban előtérben van a gyermekek korai fejlesztése. Azt gondolom, hogy az én időmben is sokat segített volna egy iskola előkészítő képzés, és nagyszerű, hogy a mi gyermekeink már élni tudnak egy ilyen lehetőség nyújtotta előnyökkel. A Mosolykulcs berkein belül ugyanakkor mozgásfejlesztéssel, szociális készségek fejlesztésével is foglalkoznak, sőt még autizmussal is. Pszichológus is a rendelkezésre áll központjukban, egyszóval tényleg igyekeznek minél szélesebb igényt lefedni képzett szakembereikkel, a gyermekek teljes körű fejlesztésének érdekében. Ha felkeltette a figyelmed az iskola előkészítő képzés, esetleg van olyan ismerős, akinek hasznos lehet, ha megismerteted a Mosolykulccsal, akkor azt javaslom, vidd bátran hírét ennek a budapesti intézménynek, mert tényleg nagyszerű beszámolókat hallottam róla. A webes felületük ráadásul kifejezetten informatív, így a pontos részletekről minden érdeklődő tájékozódni tud. Ha a Mosolykulcs blog felületére kattintotok, akkor pedig a gyerekek fejlesztéséhez kapcsolódó számos témában olvashattok szakmai, de befogadható hangvételű, érdekes és hasznos bejegyzéseket.